Tani urlop? To możliwe

Tani urlop? To możliwe

Sezon urlopowy zaczyna się intensywnie rozwijać- połowa czerwca to wręcz idealny moment na organizacje i dopięcie na ostatni guzik wszelkich wcześniej zaplanowanych podróży. Bo czy komuś bardziej niż nam należy się odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku i codziennie towarzyszącego nam w pracy stresu? W te wakacje Ty również o siebie zadbaj- już jutro idź do działu kadr, wypełnij formę o urlop i pozwól, że to właśnie ja podpowiem Ci jak stworzyć urlop którego nie zapomnisz do końca życia i to naprawdę za niewielkie pieniądze!

1. Oferta last minute

Ile razy zdarzyło Ci się usłyszeć od znajomych lub rodziny, że sfinansowanie swojego długo wyczekiwanego urlopu jest bardzo kosztowne? Zapewne nie raz. I zapewne usłyszysz to po raz kolejny, no chyba że to właśnie Ty udowodnisz im w jak wielkim są błędzie. Aby tego dokonać, zarezerwuj już swój tydzień z dala od biura i zacznij bacznie śledzić ofertę pośredników oferujących wakacje typu last minute. I pomimo tego, że być może nie słyszałeś zbyt wiele dobrego na temat tego typu wakacji , musimy Cię zapewnić- takie spontaniczne rezerwacje to nie tylko radość spowodowana nadchodzącym odpoczynkiem, ale także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy! A poza tym- jest to coraz bardziej popularny trend, szczególnie na zachodzie. Pamiętaj jedynie o dokładnym sprawdzeniu biura podróży!

2. Wakacje poza sezonem

Myśląc o urlopie, najczęściej przywołujemy do pamięci okres letni. Nic w tym dziwnego- każdy z nas był dzieckiem i każdy z nas najmilej wspomina właśnie sezon wakacyjny. Jeżeli jednak nasz portfel nie jest przygotowany na zbyt wygórowany fundusz odpoczynkowy, to zacznij myśleć z nieco innej perspektywy- czy kiedykolwiek wygrzewałeś się na gorącej plaży podczas zimy? Prawda jest taka, że sezon letni jest najgorszym czasem dla wszystkich osób poszukujących oszczędności, a to wszystko dlatego że biura podróży i wszelcy turystyczni przedsiębiorcy skutecznie wykorzystują moment, kiedy dzieci mają wolne od szkoły i kiedy pogoda (teoretycznie) zdaje się być najbardziej idealna. Dlatego też jeżeli chcesz odpocząć za naprawdę nie wielkie pieniądze, to w czasie lata wybierz się do znajomych mieszkających na wsi lub okoliczne jezioro, a czas na większe wyjazdy zarezerwuj na okres jesienno-zimowy.

3. Wakacje bez dzieci

Posiadasz dużą gromadkę milusińskich i potrzebujesz wypoczynku z prawdziwego zdarzenia? Zastanów się nad pozostawieniem ich pod opieką dziadków, a Ty wraz z partnerem ruszcie po swój zasłużony wolny czas! Z własnego doświadczenia wiem, że zabranie dzieci na upragnione wakacje nie tylko nie zapewni Ci wystarczającej dawki zasłużonego odpoczynku, ale również pochłonie masę dodatkowych pieniędzy na dedykowane dla nich atrakcje. Więc co powiesz na urlop tylko we dwoje?

4. Nie zapomnij o selekcji!

Chcesz oszczędzić jeszcze więcej? Przy wybieraniu oferty wakacyjnej nie zapomnij więc o dokonaniu selekcji, dzięki której uda Ci się wyeliminować dodatkowe i nie potrzebne koszty. Sprawdź na przykład ofertę hotelu, w którym się zatrzymacie- czy naprawdę potrzebujesz opcji All-inclusive, kiedy nie planujesz spędzać dni na jego terenie? Czy naprawdę będziesz w stanie na dotarcie na obiad/kolacje do miejsca, które zamieszkujesz? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałaś przecząco, to koniecznie rozważ opcje typu Bed & Breakfast, dzięki której zapłacisz tylko za nocleg + śniadanie. Czy nie brzmi to bardziej na miarę Twoich wakacyjnych możliwości?

Dźwigi teleskopowe vs. żurawie wieżowe – który wynająć?
Krzesło drabinka – Praktyczne i stylowe rozwiązanie
Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Dodaj komentarz