Dobra pasza dla koni sportowych — co powinno ją cechować?

Dobra pasza dla koni sportowych — co powinno ją cechować?

Dieta koni sportowych jest bardzo ważna. To właśnie od zawartych w niej składników oraz ich proporcji zależy prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W odżywianiu ważne jest zatem zapewnienie paszy o odpowiedniej kaloryczności oraz właściwie dobranej suplementacji.

Pasza dla koni sportowych powinna zawierać dobrej jakości białko. Jego wartość powinna wynosić od 0,5 do 0,8 g na 100 kg masy ciała. Kluczowe jest również podawanie koniom także innych składników. W tym wszystkim obowiązkowo pamiętaj o zapewnieniu stałego dostępu do wody oraz siana.

Jakie składniki powinna mieć pasza dla koni sportowych?

Zapotrzebowanie energetyczne koni sportowych powinno zostać obliczone na podstawie czasu i  intensywności wykonywanego ruchu. Na podstawie tego możliwe jest dobranie właściwej paszy i sposobu odżywiania, które wyzwoli naturalne predyspozycje konia i doskonałe osiągnięcia w danej dziedzinie.

W diecie konia sportowego nie powinno zatem zabraknąć wspomnianego już białka, jak i również innych składników. Należą do nich m.in. otręby ryżowe, które dodatkowo podnoszą kaloryczność gotowej mieszanki. Jednocześnie odpowiadają one również za poprawę profilu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Wysokiej jakości pasza dla sportowego konia powinna również być bardzo bogata w witaminy i minerały. Kluczową grupę stanowią te, które wpływają na mocne kości i stawy, które u koni sportowych są szczególnie narażone na kontuzje. Dobra pasza powinna przy tym zawierać poprawiające walory smakowe zioła i owoce, dzięki którym zwierzę chętniej zje podany posiłek.

Obowiązkowe jest przy tym pamiętanie o odpowiednim dawkowaniu paszy. Warto zatem dokładnie sprawdzić zalecenia jej producenta lub skonsultować to ze specjalistą od żywienia koni.

Gdzie kupić wysokiej jakości paszę dla sportowego konia?

Zakup wysokiej jakości paszy dla sportowego konia powinien uwzględniać indywidualne potrzeby zwierzęcia. Gdy je znasz, zdecydowanie łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni produkt.

Konie sportowe warto karmić paszą o starannie wyselekcjonowanym składzie, którą możesz kupić w internetowym sklepie marstall. Jest to firma, która od blisko 50 lat zajmuje się sprzedażą jednych z najlepszych pasz, przysmaków, suplementów, mesz czy pełnowartościowego musli dla koni różnych ras. Sprzedawane produkty mają starannie wyselekcjonowany skład, dzięki czemu odpowiadają na szczególne potrzeby sportowych koni. W sklepie kupisz w bardzo dobrej cenie również pasze dla koni hodowlanych oraz rekreacyjnych.

Psy rasowe na sprzedaż vs. psy ze schroniska
Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?

Dodaj komentarz