Czujniki kontroli nachylenia pojazdów terenowych

Czujniki kontroli nachylenia pojazdów terenowych

Pojazdy terenowe są przeznaczone do wykonywania najtrudniejszych zadań w często w najbardziej ekstremalnych warunkach zewnętrznych. W branżach takich jak budownictwo, leśnictwie i rolnictwie, pojazdy często muszą poruszać się na nierównych i śliskich terenu przy jednoczesnym podnoszeniu i manewrowania ciężkich i nierównych obciążeń. To może stanowić trudne wyzwanie dla kierowców tych pojazdów: dla wielu operatorów pojazdów, szanse przewrócenia lub toczenia się pojazdu są wysokie, więc oczywiście bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi. Jednakże, electronic sensing technologia jest już dostępne, co sprawia, że praca kierowcy pojazdu łatwiejsze i bezpieczniejsze. Jak te czujniki elektroniczne może wykryć stan prowadzący pojazdy i wyrównanie, bezpieczeństwo operatora jest znacznie zwiększona.

Pojazdy terenowe często muszą pracować w ekstremalnych warunkach, gdzie zróżnicowany teren i ciężkie ruchome części maszyny mogą szybko zmiany równowagi pojazdu. Zmiany w dynamice pojazdu lub nierównej transferu masy lub wyrównanie niebezpiecznej może spowodować niebezpieczne warunki dla operatora pojazdu. Czujniki elektroniczne może pomóc operatorom monitorowanie poziome wyrównanie pojazdów. Czujniki przechyłu może precyzyjnie wykryć nawet najmniejsze zmiany kąta. Czujniki przechyłu może dać kierowcy dokładnych informacji na temat dokładnej drogi klasy kąt, kąt, kąt wysięgnika platformy i dźwig poziomu kąta. Uzbrojony w tej ważnej informacji, Operator może podjąć działania w celu uniknięcia potencjalnie katastrofalnej sytuacji.

Czujniki przechyłu, jednak trzeba wytrzymały i sprężysty. Muszą być w stanie wytrzymać ekstremalne wstrząsy, wibracje, a wszystkie ostre elementy związane z zewnątrz. Ponadto mają też być w stanie poradzić sobie z bezpośredniego narażenia na działanie substancji chemicznych, brudu, wilgoci, światła słonecznego i zakłóceń elektrycznych. Dlatego wychylenia są zaprojektowane tak, że są one odporne na te elementy, i są w stanie wykonywać w warunkach ekstremalnych. Oni są w stanie tego zrobić z powodu pewnych szczególnych cech konstrukcyjnych, takich jak:

Kompaktowe obudowy przystosowane do ochrony IP67 umieszczonymi i chronić elektronikę od chemikaliów i wnikanie cieczy,

Odporny na promieniowanie UV tworzywa sztucznego i obudów metalowych, które zapobiegają uszkodzeniu z ekspozycji na światło słoneczne,

Noise-odporny technologia umożliwiająca czujniki ignorować przewodzone i promieniowane zakłócenia elektryczne.

Wyjścia zabezpieczone przed zwarciem i przeciążeniem, które eliminują uszkodzenia podczas instalacji,

LHighly przewody elastyczne, które są opancerzone oprzeć chemikaliów i wykonywać w temperaturach tak niskich jak 40 F.

Sensing technologie

Istnieją dwa bardzo różne, ale bardzo skuteczne technologie pomiarowe, które mogą być stosowane w celu sprawdzenia poziome wyrównanie pojazdów terenowych: elektrolityczne Sensing plandeki i mikro elektromechaniczne sensing. (MEMS)

Elektrolityczne sensing plandeki

Elektrolityczne plandeka technologii czujnika może zmierzyć nachylenie płaszczyzny odniesienia w dwóch osi, poprzez pomiar kąta nachylenia w stosunku do płaszczyzny podłoża w ziem, przy akcelerometr. Na środku rdzenia są czujniki pomiaru komórki otoczone płynu lub cieczy. Te komórki pomiarowe monitorować ant zmiany przewodności cieczy wykryć zmiany i odchylenia kąta.

Technologia MEMS sensing

Druga technologia mikro elektromechaniczne sensing (MEMS). Kiedy podnośniki lub plandeki, ruch zostanie przeniesiony na promienie czujnikiem odbijających wziąć siły bezwładności masy. Zmiana pojemności jest proporcjonalna do nachylenia czujnika, które ostatecznie przekształca się w zmiany napięcia i przeniesiono analogiczny wartości dla kierowcy pojazdu. Zastosowanie czujników MEMS zawierających tę technologię są lepiej przystosowane do zastosowań, w których pojedynczy oś szeroki kąt nachylenia (90) i dolnej precyzja (1) są potrzebne.

Psy rasowe na sprzedaż vs. psy ze schroniska
Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?

Dodaj komentarz