4 metody na oszczędzanie, których nawet nie zauważysz

4 metody na oszczędzanie, których nawet nie zauważysz

Jak piękne było by oszczędzanie przy minimalnym wkładzie wysiłku? Oszczędzanie „od tak”, „przy okazji”, bez zbędnego stresu i wyrzeczeń jest niewątpliwie celem każdego z nas- bo czy jest ktoś, kogo nie cieszy widok dodatkowej gotówki na koncie? Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym cały proces nie musi być „bolesny”, a ekstra fundusze pojawią się w naszym portfelu przy nieznacznym nakładzie działań- wystarczy, że dodasz do swoich codziennych czynności kilka innowacyjnych gadżetów i zmienisz nieco swoje podejście!

1. Elektroniczne gadżety

W drodze do pracy zawsze towarzyszy Ci muzyka, a oczekiwania na spóźniony samolot nic tak nie umila jak dobra książka? To fantastycznie, że tak dobrze relaksujesz się przy korzystaniu z dóbr kultury! A jeszcze lepiej, gdy Twoje rozrywki pomagają w oszczędnościach. Aby tego dokonać trzeba jednak zrealizować przynajmniej jedną większą inwestycję, którą jest np. opłacenie niewielkiego abonamentu w portalu zarządzającym muzyką oraz zakup przenośnego e-reader’a książek jak np. Amazon Kindle. Dzięki temu będziesz mógł niemal bez ograniczeń słuchać płyt ulubionych wykonawców oraz czytać zarówno nowe, jak i archiwalne książki. Świetnym rozwiązaniem jest także posiadanie w domu urządzeń takich jak smartTV, które pozwoli na oglądanie filmów i programów za pomocą dostępnego Internetu przez co nasze wydatki na opłaty związane z radiofonią i telewizją znacznie się zmniejszą. Pamiętaj jednak aby korzystać tylko z legalnych źródeł bo okazać się może, że z oszczędzania nici!

2. Karta lojalnościowa- dlaczego nie?

Jeżeli jesteś stałym gościem w osiedlowym supermarkecie a Twoja kosmetyczka potrzebuje przynajmniej co miesięcznego odświeżenia, to przy kolejnej wizycie w ulubionym sklepie zapytaj o możliwość zdobycia karty stałego klienta. Programy lojalnościowe oferują zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa, więc punkty wymienne na nagrody możesz zbierać praktycznie wszędzie, niezależnie od tego czy tankujesz samochód czy jesz lunch w ulubionej knajpce. Karty stałego klienta są świetnym sposobem nie tylko na zdobycie atrakcyjnych nagród, ale także szansą na otrzymanie np. darmowej kawy!

3. Podróże? Tylko poza sezonem!

Ile razy będąc w pracy marzyłaś o długich, relaksujących wakacjach na jednej z tropikalnych wysp? Zapewne nie raz! A co jeśli powiem Ci, że Twoja wyobraźnia wcale nie musi ograniczać się jedynie do snucia marzeń? Wbrew pozorom można podróżować za naprawdę niewielkie pieniądze! Wystarczy, że swoją wycieczkę zaplanujesz poza sezonem (omijając szczególnie daty zbieżne z dniami wolnymi w szkołach) przez co w portfelu zostanie Ci nawet do kilkuset złotych! Świetną opcją są również wyjazdy last minute, które pozwolą Ci na spontaniczny odpoczynek za niewielkie pieniądze.

4. Korzystaj z promocji

Wyprzedaże i promocje traktujesz z przymrużeniem oka bo obawiasz się, że tańszy towar musi być wadliwy? Zmień swoje wyobrażenia! Wbrew pozorom inwestycja w przeceniony asortyment nie musi dowodzić jego, że jest niesprawny tylko wręcz przeciwnie- na rynek weszły jego nowsze wersję (w przypadku elektroniki) lub jego data ważności dobiega końca (żywność). Zwracaj jednak szczególną uwagę na przecenione jedzenie i wybieraj tylko takie produkty, które przeznaczysz niemal do niezwłocznego użycia!

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?
Kasy fiskalne do każdego zastosowania — gdzie można je kupić?

Dodaj komentarz