Odwiedź włoskie Trentino a będziesz zachwycony

Odwiedź włoskie Trentino a będziesz zachwycony

Włochy to nie tylko starożytne zabytki Rzymu czy malownicza Toskania, ale również mnóstwo propozycji dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Właśnie taki jest region Trentino, gdzie każdy szukający unikatowych widoków i przygód znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Trentino, czyli Trydent, to znajdujący się w północnych Włoszech region, który przytulony jest to Tyrolu Południowego i rozciąga się na terenie Alp Wschodnich, w tym majestatycznych Dolomitów, które tworzą zapierające dech w piersiach krajobrazy kontrastujące z krystalicznie czystymi jeziorami i górską przyrodą.

Stolicą regionu jest miasto Trydent, które zachwyca swoją architekturą prosto z okresów średniowiecza i renesansu. Trentino to jednak przede wszystkim ulubiony kierunek amatorów aktywnego wypoczynku. Co czeka na turystów we włoskiej krainie tysiąca jezior?

Tysiące kilometrów górskich szlaków

Region Trentino może pochwalić się bardzo dobrym zapleczem turystycznym – czekają liczne hotele, kwatery i inne obiekty noclegowe, a tysiące szlaków zarówno przeznaczonych do pieszych, jak i rowerowych wycieczek wyróżnia się dobrym oznakowaniem. Szlaki są różnorodne, dlatego wyjazd do Trentino będzie świetnym wyborem nie tylko dla osób mogących pochwalić się doskonałą kondycją, ale również dla początkujących piechurów i rowerzystów. Szlaki łączą mniejsze i większe miejscowości Trydentu i praktycznie z każdej z nich można wybrać się zarówno na krótką wyprawę, jak i na dłuższą wędrówkę w góry.

Największym powodzeniem cieszą się w szczególności Pozza di Fassa czy Campitello di Fassa, a także Ziano di Fiemme, skąd można wybrać się do Val di Fiemme. Prawdziwą perłą regionu jest jezioro Garda – największe jezioro we Włoszech, która jest wciśnięte pomiędzy strome górskie zbocza. To tutaj można zarówno poświęcić się spacerom i jeździe na rowerze, jak i nauczyć się żeglować lub wspinać.

Trentino zaprasza latem i zimą

Rozległe szlaki turystyczne nie tylko doskonale sprawdzają się wtedy, gdy pogoda dopisuje, a promienie słoneczne odbijają się od górskich jezior. Również Trentino jest doskonałą propozycją na wyjazd w środku zimy, gdy Alpy zamieniają się w prawdziwy raj dla narciarzy. Najsłynniejsze trasy zjazdowe takie jak Tonale, Val di Fassa oraz Val di Fiemme gwarantują najlepszą zabawę dla narciarzy zjazdowych i snowboardzistów. Dostępne są także trasy specjalnie dostosowane do narciarstwa biegowego.

Wycieczka to regionu Trentino to wspaniała okazja do poznania włoskich Alp Wschodnich i przeżycia niezapomnianych przygód na szlakach górskich. Warto zaplanować wyprawę już teraz i zobaczyć te najwspanialsze zakątki północnych Włoch!

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?
Kasy fiskalne do każdego zastosowania — gdzie można je kupić?

Dodaj komentarz