Kredyt na start, czy to ma sens?

Kredyt na start, czy to ma sens?

Na naszym rodzimym rynku z każdym kolejnym rokiem powstaje coraz więcej przedsiębiorstw. W głównej mierze są to średniej wielkości firmy oraz małe, często jednoosobowe. O ile duże firmy posiadają zawsze niemały kapitał, który od razu na starcie mogą zainwestować, o tyle w przypadku firm średnich i małych sprawa przedstawia się już inaczej, Nie jest to tutaj takie proste i oczywiste. Gdzie zatem tacy przedsiębiorcy mogą szukać pomocy? Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy jest, że w banku. Banki oczywiście deklarują chęć niesienia finansowego wsparcia nowym firmom, ale niestety – w praktyce na deklaracjach się kończy. Dostać w banku kredyt dla firm na start to mniej więcej jak trafić szóstkę w totolotka. Niejeden już przedsiębiorca starający się o kredyt dla firm na start pocałował w banku klamkę.

Pod pojęciem takim jak kredyt dla nowych firm banki pojmują bowiem zupełnie coś odmiennego niż sami zainteresowani tego rodzaju kredytami. W ofercie banków kredyt dla nowych firm to taki, który jest udzielany przedsiębiorcom z określonym już stażem. Najczęściej działalność gospodarcza musi być prowadzona co najmniej od roku, aby można było się ubiegać o opisywany tutaj kredyt dla firmy – przy czym banki preferują w szczególności te przedsiębiorstwa, które na rynku obecne są od dwudziestu czterech miesięcy. Wiele banków mówi wręcz wprost, że u nich kredyt dla firmy dopiero co rozpoczynającej swoją działalność jest niemożliwy. Inne z kolei proponują taki kredyt dla firm wrocław, lecz na takich warunkach, których spełnienie graniczy dosłownie z cudem.

Bankowa pożyczka bez bik to rozwiązanie dla firm? TAK, bo firmowa pożyczka bez zaświadczeń na start jest dostępna!

W praktyce wygląda to zatem w ten sposób, że świeżo upieczony właściciel małej lub średniej  działalności gospodarczej na kredyt dla firm wrocław niekoniecznie ma co liczyć. Co zatem pozostaje, jeśli kredyt forum odpada? Trzeba niestety radzić sobie w inny sposób. Jeśli nie kredyt forum dla nowej firmy, w banku wchodzi ewentualnie gotówkowa pożyczka, aczkolwiek nie jest już ona tak korzystna jak kredyt dla małych firm oraz średnich. Dlaczego? Otóż kredyt dla małych firm etc. to wyższa kwota i generalnie rzecz biorąc o wiele korzystniejsze warunki, niższe oprocentowanie, dłuższy okres kredytowania i tym podobne. Pożyczka zaś jest droższa i udzielana na niższe kwoty. W ostateczności debiutującym przedsiębiorcom pozostaje jeszcze pozabankowy kredyt dla firm bez bik, ale z ekonomicznego punktu widzenia kredyt dla firm bez bik jest złym rozwiązaniem.

Dźwigi teleskopowe vs. żurawie wieżowe – który wynająć?
Krzesło drabinka – Praktyczne i stylowe rozwiązanie
Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Dodaj komentarz