Zanim założysz firmę. Jakie są Twoje zasoby finansowe?

Zanim założysz firmę. Jakie są Twoje zasoby finansowe?

Zostanie przedsiębiorcą to zmiana stylu życia:
a. będziesz swoim własnym szefem,
b. będziesz mógł swobodnie realizować strategię, którą chcesz,
c. nie będziesz już pracownikiem najemnym i nie będziesz musiał utrzymywać hierarchii,
d. będziesz płacić sobie z własnych dochodów.
Krótko mówiąc, będziesz jedyną osobą odpowiedzialną, ale z drugiej strony spadnie na Ciebie pewna liczba obowiązków.

1. Mieć odłożone trochę pieniędzy.

Zanim zaczniesz snuć plany i marzyć o idealnej sytuacji, powinieneś chwilę poczekać. Jeśli myślisz, że będziesz otrzymywać dochód bezpośrednio z projektu, jesteś w błędzie.
Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba od 6 miesięcy do roku działalności, aby móc wypłacić pierwszy dochód. Dlatego przed rozpoczęciem działalności trzeba liczyć na swoje oszczędności. Jest to niezbędne, aby móc sprostać różnym wydatkom i utrzymać swój styl życia.

2. Sporządzanie dokładnych prognoz finansowych.

Decydując się na rozpoczęcie działalności gospodarczej, aby nie popaść w kłopoty, należy jak najdokładniej przygotować prognozowany budżet.
Musisz ocenić:
a. budżet Twoich początkowych inwestycji,
b. kwotę opłat stałych (czynsz, surowce, energia elektryczna itp.),
c. minimalny dochód, jaki chcesz sobie wypłacać, aby zaspokoić swoje bieżące potrzeby i żyć na odpowiednim poziomie.

3. Nie należy mylić obrotu z zyskiem.

Aby obliczyć zysk firmy, należy odliczyć od obrotu wszystkie wydatki związane z działalnością (czynsz za lokal, opłaty dla różnych dostawców, koszty telekomunikacyjne, ewentualnie paliwo do samochodu, zakup sprzętu itp. Od tego wyniku brutto, po odliczeniu podatków, będziemy mówić o tzw. zysku netto. Dopiero wtedy, jeśli zostaną jakieś pieniądze, możesz wypłacić sobie pensję.

4. Nie należy mylić wolnych przepływów pieniężnych z wynagrodzeniem.

Wiele osób uważa, że ich wynagrodzenie nigdy nie jest stałe i jest po prostu wynikiem różnych ruchów przepływów pieniężnych. Dlatego też postrzegają oni dostępną gotówkę jako możliwość natychmiastowego wypłacenia sobie pensji. Proszę się nie pomylić! Przepływ gotówki jest to, co pozostaje w kasie firmy na koniec miesiąca, a wynagrodzenie jest to, co będzie płacić sobie. Chcesz założyć własną firmę? Ważne jest, aby ustalić wynagrodzenie, które będziesz sobie wypłacać co miesiąc.
Bez względu na to, jak bardzo zwiększy się przepływ gotówki, trzymaj się swojego biznesplanu i ustalonego wynagrodzenia, a nie wynagrodzenia, które zmienia się wraz z przepływem gotówki, tak abyś mógł utrzymać przepływ gotówki i poradzić sobie z trudnościami, które mogą się pojawić.

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?
Kasy fiskalne do każdego zastosowania — gdzie można je kupić?

Dodaj komentarz