Samochód dla kobiety – 4 kroki do wyboru właściwego modelu

Samochód dla kobiety – 4 kroki do wyboru właściwego modelu

Mimo, że coraz więcej kobiet decyduje się na kurs prawa jazdy i posiadanie samochodu, rolę “ekspertów” podczas zakupu auta zazwyczaj pełnią mężczyźni. Cóż, trudno się temu dziwić – stereotypy nie biorą się znikąd, i to zarówno te dotyczące samochodowych zainteresowań mężczyzn, jak i ich braku u płci pięknej (oczywiście z pewnymi wyjątkami). Gdy jednak przychodzi pora zakupu pojazdu, którego głównym użytkownikiem będzie właśnie kobieta, odpowiedzialny za to mężczyzna ma niełatwe zadanie. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy więc pomóc osobom, które w takiej sytuacji się znalazły, za pomocą kilku wskazówek. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze, wygląd

Nie da się ukryć, że dla zdecydowanej większości kobiet jednym z głównych kryteriów wyboru czegokolwiek, a w szczególności samochodu, jest wygląd. Samochód musi się podobać, i to nie osobie wybierającej, ale jego użytkownikowi (czy raczej – użytkowniczce). Z tego powodu, niezbędne jest skonsultowanie możliwie jak największej liczby aspektów wyglądu auta, począwszy od koloru, poprzez typ nadwozia, charakter pojazdu itd. Z doświadczenia radzimy rozpocząć ten temat jeszcze przed początkiem poszukiwań – najczęściej pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu.

Po drugie, użyteczność

Obserwacje wskazują, że większość kobiet chce samochodu, który byłby praktyczny. Problemem jest jednak fakt, że nie każda z nich tę praktyczność definiuje tak samo. Dla jednej bowiem najlepszym rozwiązaniem jest małe, dwumiejscowe autko do miasta, dla innej wygodny SUV, zaś jeszcze inna chciałaby kombi, w którym bez problemu zmieści dziecięcy wózek, rower czy inne przedmioty o większym rozmiarze. Dlatego też przed wyborem należy zastanowić się, jakie będzie zastosowanie pojazdu, zarówno to codzienne, jak i w nietypowych sytuacjach – choć te drugie nie powinny stanowić głównego kryterium wyboru. Przykładowo, raz w roku można pokonać dłuższą trasę w ciasnym, miejskim kompakcie, ale gdy takie przejazdy zdarzają się częściej, trzeba poszukać bardziej komfortowego rozwiązania.

Po trzecie, łatwość obsługi

Jazda powinna dawać przyjemność, ale nawet, gdy tak nie jest, nie musi być drogą przez mękę. Poprzez odpowiedni dobór wyposażenia można uprzyjemnić sobie podróżowanie i uniknąć niepotrzebnego stresu. Klimatyzacja to norma i zakup samochodu, który nie jest w nią wyposażony, to pozbawienie się komfortu – i to wbrew pozorom nie tylko w lecie, ale o każdej porze roku. Warto bowiem pamiętać, że w zimie pozwoli ona na szybsze odśnieżenie auta o poranku, zaś na wiosnę i jesień osuszy parujące od wilgoci szyby. Do jazdy po mieście warto rozważyć automatyczną skrzynię biegów. Komputer pokładowy z funkcją zestawu głośnomówiącego to świetne rozwiązanie dla osób często korzystających z telefonu. Z kolei coraz częściej spotykane w samochodach systemy wspomagające parkowanie, choćby w postaci czujników odległości, z pewnością przydadzą się wielu kobietom. A to tylko niektóre z udogodnień, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań samochodu do zakupu.

Po czwarte, bezawaryjność

Awaria samochodu zazwyczaj okazuje się dużym stresem nie tylko dla kierującej nim kobiety, ale za pośrednictwem telefonu także dla jej mężczyzny. Każde urządzenie mechaniczne miewa awarie, lecz w przypadku samochodów możemy wyróżnić te, w których są one częste oraz te, które przejadą dziesiątki tysięcy kilometrów bez żadnych napraw. Warto więc poczytać opinie użytkowników, szczególnie w przypadku wyboru używanego pojazdu. Dodatkowo, prawdopodobieństwo awarii można zmniejszyć przez dokładne oględziny i badania samochodu przed zakupem. Diagnostyka pojazdu to pewien wydatek, jednak dzięki niemu możemy się ustrzec nie tylko przed stresem, gdy samochód odmówi dalszej jazdy, ale także przed dużo większym kosztem serwisowania pojazdu. Przykładowo, remont silnika to często koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Sama regeneracja zużytej turbosprężarki to dość duży wydatek, o czym można się przekonać na stronach internetowych wielu serwisów samochodowych, zaś jeszcze więcej wydamy chcąc kupić nową w miejsce uszkodzonej. Innym przykładem mogą być problemy z elektryką, które są niezwykle trudne do usunięcia i często powracają po pewnym czasie. Dlatego też warto poświęcić nieco więcej czasu na przeszukanie Internetu i dokładne zapoznanie się z plusami i minusami samochodu jeszcze przed jego zakupem.

 

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?
Kasy fiskalne do każdego zastosowania — gdzie można je kupić?

Dodaj komentarz