Rolety rzymskie skrojone na miarę Twoich potrzeb

Rolety rzymskie skrojone na miarę Twoich potrzeb

Na przestrzeni ostatnich lat współczesne budownictwo wyposaża domy i mieszkania w  dużo większe okna, które podkreślają nowoczesny design oraz otwartość wnętrz. Taka zmiana sprawiła, że obecnie trudniej jest znaleźć odpowiednią osłonę okienną. Na szczęście modne rolety, eleganckie zasłony i stylowe żaluzje na takie niewymiarowe okna możemy kupić na stronie https://e-rzymskie.pl/, na której znajdziemy szeroki wybór osłon okiennych dla nowoczesnych wnętrz. Wbrew pozorom ich wybór nie ogranicza się do kilku kolorów, lecz do wielu różnych parametrów, o których możemy samodzielnie zadecydować.

Wybierz model szycia, kolor i stopień przezroczystości swojej rolety!

Do rolet rzymskich przekonuje się coraz więcej osób. I nic w tym dziwnego, skoro taki rodzaj osłony okiennej pasuje niemal do każdego wnętrza. Dzięki możliwości wyboru wielu parametrów rolety rzymskie sprawdzą się zarówno w kuchni, pokoju dziennym, jak również sypiali. Duży wpływ na wybór takiej osłony dla danego wnętrza ma przede wszystkim jej wygląd oraz stopień przezroczystości. Możemy zdecydować się na roletę zaciemniającą, przezroczystą oraz półprzezroczystą.

Rolety rzymskie produkowane są z wielu różnych materiałów – zarówno syntetycznych, jak i również naturalnych. Najlepszym materiałem jest jednak tkanina typu PES (polieterosulfon), który wyróżnia się odpowiednimi parametrami odpornościowymi. Tkanina PES nie blaknie na skutek działania intensywnych promieni słonecznych, a przy tym zapewnia odpowiednie zaciemnienie w pomieszczeniu. Rolety z takim materiałem sprawdzą się zatem idealnie w pokojach znajdujących się na południowej części domu lub mieszkania.

Taka osłona okienna może zostać dosłownie skrojona na miarę naszych potrzeb. Decydując się na zakup takiej rolety, możemy wybrać nie tylko jej kolor, lecz także model szycia oraz jej wymiary. Dzięki temu w prosty i szybki sposób dopasujemy roletę rzymską do niewymiarowego okna i stylu danego wnętrza.

Rodzaj systemu sterującego oraz sposób montażu

Decydując się na zakup rolet rzymskich szytych na miarę Twoich potrzeb, warto skupić się nie tylko na estetyce, lecz także na jej funkcjonalności. Sterowanie taką osłoną powinno być zatem łatwe i przyjemne, dlatego podczas wybierania odpowiedniej rolety warto także poświęcić czas na zastanowienie się nad rodzajem systemu sterującego naszej rolety. Do wyboru mamy system sznurkowy oraz łańcuszkowy, znany także jako system koralikowy.

Największą popularnością cieszy się system łańcuszkowy. Dostępny jest on w trzech wersjach – jako kaseta pojedyncza, podwójna i półautomatyczna. Zastosowanie takiego systemu sterującego pozwala na dużo swobodniejszą kontrolę poziomu podniesienia lub opuszczenia rolety. Aby wybrać odpowiedni poziom zaciemnienia pomieszczenia, wystarczy pociągnąć za tzw. łańcuszek.

Ważną kwestią jest także wybór sposobu montażu rolety. Możemy ją zamontować do ściany, sufitu lub skrzydła okiennego. Wiele osób uważa, że to właśnie montaż do skrzydła okiennego jest najlepszą opcją, ponieważ pozwala na bezinwazyjne uczepienie rolety. W przypadku montażu do ściany lub sufitu musimy wywiercić otwory w ścianie.

Psy rasowe na sprzedaż vs. psy ze schroniska
Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?

Dodaj komentarz