Najlepszy napój na pobudzenie z rana – zastąpi kawę

Najlepszy napój na pobudzenie z rana – zastąpi kawę

Zapewne nie jest Ci uczucie, gdy po godzinie lub dwóch od wypicia kawy czujesz się znów senna i zmęczonowa. Ba, potwornie wyczerpana. Znów chętnie położyłabyś się do łóżka, ale niestety – jesteś w pracy, albo dzieci w domu wymagają ciągłej opieki. Co robisz? Sięgasz po kolejną kawę. Błąd!

Kawa znana jest już od dawna i fakt, można ją przyrządzić na wiele sposobów, dzięki czemu smakuje każdemu. Co więcej, zawarta w niej kofeina pobudza i daje ogromnego kopa do działania… ale niestety na krótko. Dodatkowo, po pewnym czasie regualrnego picia kawy w naszym organizmie wytwarza się na nią tolerancja, a więc musimy wypić więcej, żeby poczuć oczekiwany efekt. Czy to nie brzmi znajomo?

Oczywiście, w takim przypadku warto sięgnąc po inne napoje zawierające substancje pobudzające. Sama nasuwa się zielona herbata, która zawiera podobą do kofeiny teinę, która również pobudza, choć robi to delikatniej, a przy tym na dłużej. Niestety, źle zaparzona zielona herbata potrafi być gorzka, przez co nie każdemu przypadnie do gustu.

Jeśli jednak chcemy poczuć przypływ energii z rana, a ponadto pobudzić metabolizm do szybszego działania, zgubić trochę brzuszka i pokonać celluit, a także zadbać o promienną cerę – rano należy pić zupełnie inny napój. I to bez kofeiny.

Po całej nocy nasz organizm jest odwodniony i dlatego powinniśmy zaczynać dzień od szklanki wody. Ona natychmiastowo sprawi, że krew zacznie płynąć prędzej i wszystkie narządy zaczną pracować na szybszych obrotach. Dodatkowo nerki szybciej pozbędą się toksyn zebranych w nocy. Dlaczego kawa nie nawadnia jak szklanka wody? Kawa jest substancją moczopędną i niestety za jej sprawką tracimy jeszcze więcej wody.

Sama szklanka wody brzmi w porządku, ale czemu by jej nie wzbogacić dodatkowymi składnikami i wzmocnić jej działanie? Świenie sprawdzi się sok z cytryny, który jest znanym antyoksydantem – przeciwdziała wolnym rodnikom oraz zapewnia promienny wygląd skóry. Co więcej, stanowi poranną dawkę witaminy C – nie bój się, nawet jeśli przedobrzysz z witaminą C to organizm sam pozbędzie się jej nadmiaru. Kwaśny smak soku z cytryny potrafi niejednego obudzić w parę sekund. To będzie rześki poranek!

Na wzmocniego, rozgrzenie i przyśpieszenie metabolizmu warto dodać dwa składniki – imbir oraz pieprz cayenne. Możesz doprawić wodę do smaku, ale nie bój się dodać nawet łyżeczki pieprzu. Ostry smak da kopa na resztę dnia, pobudzi nasze jelita i nerwy, dzięki czemu poczujemy się lekko.

Taka mieszanka z rana to zdrowy substytut porannej kawy, który zapewni pobudzenie. Dodatkowe działąnie, które przyniesie, czyli płaski brzuch już po tygodniu czy zmniejszony celluit na udach to tylko skutki uboczne tego specyfiku. Co więcej, dzięki odstawieniu kawy, twoja skóra przestanie być szara, a oczy podkrążone. Kiedy odstawiasz kawę z mlekiem i cukrem to stracisz na wadze w mgnieniu oka. Wypróbuj sama.

Psy rasowe na sprzedaż vs. psy ze schroniska
Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?
Gdzie znaleźć dobry skup samochodów w Bydgoszczy?

Dodaj komentarz