Hurghada – idealne miasto na wakacje w Egipcie

Hurghada – idealne miasto na wakacje w Egipcie

Hurghada nieprzerwanie jest jednym z najchętniej obieranych kierunków letnich wojaży turystów wybierających się do Egiptu. Przyciąga fantastyczną pogodą, ciepłym morzem, licznymi atrakcjami oraz ciekawą kulturą, czyli tym, czego podczas wakacji szczególnie potrzebujemy.

Hurghada w pigułce

Zalążkiem współczesnego kurortu była niewielka osada rybacka, założona na początku XX wieku, natomiast rozwój turystycznego potencjału Hurghady zapoczątkowano we wczesnych latach 80. Obecnie, leżące na wybrzeżu Morza Czerwonego miasto staje się miejscem wypoczynku wielu mieszkańców kraju nad Wisłą, którzy, mimo rosnącej tendencji do samodzielnej organizacji podróży, mają do swojej dyspozycji również bogatą ofertę biur.

Hurghada w klasycznej odsłonie

Hurghada postrzegana jest przede wszystkim jako kurort wypoczynkowy i trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Przyhotelowe plaże, ciągnące się nad brzegiem Morza Czerwonego, świetne warunki do windsurfingu i kitesurfingu, bogactwo fauny i flory podwodnego świata i szereg atrakcji dla najmłodszych turystów czynią z tego miejsca znakomitą propozycję na urlop dla zmęczonych natłokiem codziennych obowiązków turystów. Nie sposób jednak nie wspomnieć, że Hurghada ma znacznie więcej do zaoferowania.

Jeszcze więcej atrakcji

Chcących poczuć ducha dawnej Hurghady nie powinno zabraknąć w dzielnicy El Dahar, czyli starszej części miasta. Swoistym sercem El Dahar jest tradycyjny targ, na którym możemy kupić nie tylko nietuzinkowe pamiątki, ale też biżuterię czy egzotyczne przyprawy. Z kolei dzielnica Sakkala jest już w całości popisem nowoczesności. W tej tętniącej życiem części Hurghady stałym elementem krajobrazu są hotele, restauracje oraz kluby nocne, które z pewnością spełnią oczekiwania spragnionych rozrywki turystów.

Oczywiście pobyt w Hurghadzie nie musi upływać jedynie na kąpielach słonecznych i morskich, zakupach lub zabawie do samego rana. Świetnym urozmaiceniem wczasów będzie wizyta w Muzeum Papirusu czy miejskim Akwarium, w którym podziwiać można gatunki zwierząt zamieszkujące wody Morza Czerwonego. Poszukującym nowych doznań można także polecić uczestnictwo w podwodnym safari lub emocjonującej wyprawie po pustynnych bezdrożach.

Okolice Hurghady

Ciekawych świata odkrywców bez wątpienia zainteresują też miejscowości leżące w pobliżu egipskiego kurortu. Szczególnie warta odwiedzenia jest El Gouna, usytuowana około 20 kilometrów na północ od Hurghady, wyróżniająca się ciekawą architekturą i przykuwająca uwagę estetyką. W El Gouna możemy podziwiać specjalnie ukształtowane laguny, skosztować regionalnych specjałów serwowanych w eleganckich restauracjach, a następnie wybrać się na relaksujący, długi spacer zacisznymi uliczkami.

Hurghada nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych egipskich kurortów odwiedzanym nie tylko latem. Na efektywną regenerację sił mogą tu liczyć zarówno rodziny z dziećmi, amatorzy aktywnego wypoczynku, jak i spragnieni beztroskiej rozrywki wczasowicze.

Dźwigi teleskopowe vs. żurawie wieżowe – który wynająć?
Krzesło drabinka – Praktyczne i stylowe rozwiązanie
Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Dodaj komentarz